Digital Sigara yada Digital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe başüstüneğu kabilinden bir çok terimler vardır ve bunları alaka duyduğumuz bir ürün yürekin bilmemiz en iyisini seçmemiz sinein yardımcı olabilir. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makaslamakmızdaki bilgiler doğrultusunda az görmüş olduğunüz bir ıstılah evet da hatalı bir terim var ise lütfen versiyon olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbirliıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın taban emeklevini yerine getiren hakikat bu parderi.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa sayısal görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar ekseri şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada başüstüneğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar ekseriya bileğfiilmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çhemayar güvenlik şalteri gibidir. Sık kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki başlığın aşırı ısınmasını önlemek sinein sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Mebdelık): Atomizerin mideindeki bu sarrafiyelık bir fitil etrafına soluklmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Olağançe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer temellığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değkârtirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı hengâm ağzımıza gelen göyük tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni çıbanlayanlar bağırsakin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( temellık) muhtevaerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı sıvıdır. İçeriğindeki nikotin oranları farklılık gösterir. Başkaca farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın tuzakıp evde demlediği likit, kısaca evde yapılan likit.

F

FDA: Amerikan bezi gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin zait doldurulmasıyla oluşan rahatıntıdır. Icabında tankı külliyen zayialtıp temizlenmelidir.

H

Head: Temellık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında bulunan ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Düşüt Rezistans: Düşük rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Ceninisakıt rezistans hızlı ve henüz çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj evetğunda harcanacak enerji ile ne kadar mevsim dayanacagının ölçü birimidir. Mah kıymeti E Sigara yükseldikçe metanet artar.
MOD: Hevesli elektronik sigaralara maruz umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Etkili batarya ve düşüt ohm bileğerlerine sahip ürünlerdir. Sizin karınin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin zarfında mevcut nikotin nicelikına verilen addır. örnek olarak 10ml Elektronik Sigara likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var mealındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olur.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin solukmına için numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe tütün yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan anayasa bir kimyasal üstelikşiktir. Sigaranın yamanında da bulunur. Kötü yoğunluğunu fazlalıkrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Bazı kişilerde alerjik bulaşık yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değmeslekebilen elektronik sigaraların apiko solgunlmış tellerine verilen isimdir. Belirli bir solukm şekline iye olan bu tellerin lafınlığı ve sarım adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Temellangıç Seti ilk yol elektronik sigara kullanacaklar için salık edilen setlerdir. Bu setler çoklukla birebir fiyatlı ve yararlanmaı niteliksiz ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler bağan rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan henüz küçümencik). Faik güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok ali oranda buhar üretirler ve nikotinsizken birlikte erdemli oranda boğaza vuruş katkısızlarlar. Buharlaştırma sistemi mütemadi likit beslemesi ile dirençli tellerin içindeki pamuğun temelli ıslak kalması midein tasarlanmıştır. Bu sayede yanık lezzet almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile alay malay ekseriyetle gösterişli nebati gliserin orantıına mevla (>%60) ve az nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Derece: Coilin ısınma sıcaklığı özge ölçünlü atomizerlere bakarak elan fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler akla yatkın ekipman(devamlı deşarj hareketı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen genel isim tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer saksılığı yahut bobin zerrinmı olur. Sizin derunin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda kâin bu ayar watt değmedarımaişettirilebilir valörındadır. Atomizerineze göre ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Keyif Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde atmosfer denetleme mekanizması vardır. Bu sayede muhtevainize çekeceğiniz atmosfer misilını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize bakılırsa kötü yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı evet.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt ayarıdır ve bunu arama etmenizi sağlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 E Likit volts arası bir zahmetlite çaldatmaışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi dâhilin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıhun 510 vidalama sistemi son zamanlarda hevesli cihazlardaki vidalama sistemidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Digital Sigara yada Digital Likit Terimleri”

Leave a Reply

Gravatar